Let’s travel together.
sexvibe

El Terminali – Terminal Server Bağlantı Problemi

0 1.646

Merhaba, yine yakın zamanda karşımıza çıkan el terminali ile servera bağlanamama sorunlarından bir tanesinin çözümü için klavye başındayım. Bilgi işlem ve IT çalışanları için el terminali gibi yan ürünler her zaman dert olmuştur. İşletim sistemleri geri yeni sürümleri çıkmadığı için geri kalmış ve böylece güncellenen server işletim sistemleriyle ilgili bağlantı sorunları 2008 serverden sonra 2012 ve 2016 da sık sık karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Bu sefer karşılaştığımız hata şu şekildeydi : Because of a security error, the client could not connect to the remote computer. Verify that yo arre logged on to the network, and then try connecting again.

El terminali yine bir sürü ağlıyor gördüğünüz gibi, bağlanamıyorum abi bişeyler kontrol et yok olmuyor diye. Daha önce yine Azure server 2016 geçişinde başka bir firmada yaşadığım sorunu yazmamıştım ama bunu yazıyorum.Kısa bir araştırma ve birkaç denemeden sonra aşağıdaki çözüm ile el terminalinizi  ( eğer bu hatayı alıyorsanız) serverınıza rdp yapacak duruma getiriyor olacaksınız.

  • Rdp lisans yönetimini açın
  • Lisans servera sağ tık ve özellikler
  • Bağlantı modunu değiştir diyip web browser seçelim
  • Şimdi tekrar lisans server sağ tık > gelişmiş seçelim sonra reactivat server yapalım.
  • activate.microsoft.com adresinden lisans suncusunu tekrar aktive edelim.

Daha sonra regedit den ( önce regedit yedeğini alın mutlaka) HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Current ControlSet\Control\Terminal Server\RCM  dizinin altında ;  certificate , x509 certificate ,x509 certificate id ve x509 certificate2 anahtarlarını silip serverı yeniden başlatalım .Artık el terminalinizle serverınıza rdp bağlantınızı sağlayabilirsiniz.

Bu çözüm yöntemi server 2012 ve server 2016 işletim sistemleri ile ilgilidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.