Let’s travel together.
sexvibe

Hp Laserjet Yazıcı- Yavaş Yazdırma Sorunu

1 1.354

Teknoloji ile uğraşıyorsak devamlı kendimizi geliştirmeli, yeni teknolojilere ayak uydurmalı ve bu yenilikleri çevremize bir puzzle misali nasıl adapte edeceğimizi devamlı takip etmeliyiz. Cihazlar ve teknolojiler gelişip karmaşık bir hal aldıkça oluşan sorunlar da beraberinde karmaşık bir hale gelebilmekte çoğu zaman. Bizim işimiz de oluşturduğumuz sistemlerin sağlıklı bir biçimde ilerlemesini sağlamak olduğundan çıkan bazı sorunlarda ve daha önce tecrübe edilmemişse bizim için çok önemli olan zamanınn çoğunu alabilmekte. Buradan mümkün olduğunca beni çok uğraştıran bazı sorunları yazıyorum ki hem bu sorunu yaşayanlar faydalanıp çözüme ulaşşsın hem de kendime bir bilgi bankası yapmış oluyorum. Yani şimdi itiraf etmek gerekirse unutup yazmadıklarım da oldu 🙂 En çok okunan yazılarımdan birisi magic mouse ile ilgili olan yazı . O sorunla yaklaşık yarım günden fazla vakit harcamıştım çözebilmek adına ama şimdi görüyorum ki bir çok kişi bu bilgiden faydalanıyor bu da beni mutlu ediyor.

HP YAZICI NEDEN YAVAŞ YAZDIRIYOR ?

Şimdi bahsedeceğim sorun ise dün yaşamış bulunmakdayım. Bulunduğum müşteride yazıcılarında bir gariplik olduğunu söylediler, baktığımda evet gerçekten kağnı gibi bir hızla yazdırıyordu hem de laserjet bir yazıcıdan bahsediyorum. Tam modeli ise HP Laserjet 277n renkli lazer. Ama bu çözümün bir çok modelde işe yarayacğını düşünüyorum. Evet hız aşırı yavaş şöyle ki en ucuz mürekkepli bir yazıcıdan bile daha yavaş yazıyordu. Tabi yine sorunu küçümseyerek oturunca 🙂 uğraştırması da uzun oldu. Hemen yaparım gibi çok bilmiş havalarla bilgisayar başına oturunca genelde ters tepiyor en azından bende böyle 🙂 Velhasıl kelam 1 saatin sonunda çabalarım yeterli gelmedi yazıcının arızalı olduğuna kanaat getirecekken bir Hp desteği arayayım dedim , ama ben de hiç sevmem bu uzun telefon görüşmelerini özellikle çağrı merkezi ve yardım masalarıyla. Herneyse makine bu seri no bu sorun bu derken karşıdaki kişi önce yazıcının firmwareini güncelledi , olmadı. İşte çözüm burası dikkat: Yazıcıyı kapatın, dijital ekranda energystar yazısını gördüğünüz anda dokunmatik dijital ekranın sağ alt köşesine dokunuyorsunuz ve parmağınızı kaldırmıyorsunuz. Ekranda bir yazı çıkıyor şu an tam hatırlamıyorum ama o yazıyı gördüğünüzde parmağınzı kaldırıyorsunuz veee bingo yazıcı hızı normale döndü. Sorduğumda bu işlemi, yazıcıyı sıfırlama işlemiymiş, ön belleği filan temizliyormuş. Bundan sonra yazıcı ayarı ile ilgili ne değişiyor söyleyeyim. Öncelikle ethernet ile kullanıyorsanız ip adresi değişmiyor, dns adresi değişiyor onu tekrar girmelisiniz. Bir de eğer taramaları mail atıyorsanız mail profili ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekecek ki çok zor işlemler değil bunlar. Toplamda 23 dakikalık bir telefon görüşmesi ile sorunu çözmüş olduk ve bir şey daha öğrenmiş olduk böylece . Buradan Hp nin yardım masasına da tekrar teşekkürlerimi ve her zamanki kaliteli destekleri adına tebriklerimi iletiyorum.

Sonuç olarak bazı sorunlar kolay görünse de uğraştırabilir. Ama mutlaka bir çözümü oluyor bir şekilde eğer mekanik bir arızası yoksa. Yazıcı grubunda hp ürünlerini çok başarılı buluyorum genelde az sorun çıkartıyorlar. Destek kısmı da gayet başarılı.
Bu yazıyı okuyup da başından geçen değişik çözümleri olan varsa yorum kısmında paylaşırsa biz de onları öğrenmiş oluruz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

1 yorum
  1. UĞUR ŞAHİN diyor

    Muhteşem bir yazı, bir çok insanın işine yarayacaktır diye düşünüyorum. Merakla yeni yazıyı bekliyorum 👍🏻

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.