Let’s travel together.
sexvibe

Marmaris-Söğüt Tatil

2 637

Marmaris-Söğüt tatil için uzun zamandır beklemedeydim, beklememe kesinlikle değdi. Doğru zamanda doğru yerde olmak diye buna denir.

Öncelikle bu yazıyı yazmak için tatilin bitmesini beklemeden yazmaya başladım . Burası sanki yıllardır hayalini kurup da bulamadığım yer gibi geldi bana. İstanbul gibi canavar bir şehirde, insanı her yönden yiyip bitiren bir şehirde yaşıyor ve bunaldıysanız ( tabi ki bunaldınız) buraya gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz. Elbette herkesin tatilden beklentileri farklı ve burayı seçmek için (sadece burayı değil gidilecek bir yer için de geçerli) belli kriterler olacak onlara yazımda ayrıntılı yer vererek buraya gelmeyi düşünenlere yol göstermeye çalışacağım . Bu ayrıntıları bir çok gezginim diyenin sitesinde bulamazsınız 🙂 Şaka tabi ki her yazı her blog faydalıdır , ondan faydalısı da okumaktır. Söğüt nasıl bir yerdir , sizi nasıl bir yer bekliyor , buraya kimler gelmeli bunlardan bahsedeceğim.

Şimdi gelelim bu seçim kriterlerine ;

1 – Ulaşım : Bir yere gitmek için önemli bir  kriterdir ve ilk başa koydum çünkü buraya ulaşım özel araba olmadan oldukça zahmetlidir diye düşünüyorum çünkü ben özel arabamla geldim.Ve geçtiğim yolları da gözönüne alınca bu kanıya vardım. Haritalardan marmaris söğüt diye aratınca yarımadanın en uç noktalarından biri olduğunu göreceksiniz. Dalaman havaalanına 2 bucuk saat ve 150 km uzaklıkta . Ben İzmir’ den 5 saatte geldim arabayla.Yollar alabildiğine virajlı , 180 derecelik u virajlardan bolca mevcut.  Yüksek hız  yapmamanızı tavsiye ediyorum. Söğüt’te yanyana oldukça çok pansiyon var . Evet sadece pansiyon , burada otel yok . Ve kaldığım mevkiden başka yoksa hepsi denize sıfır konumda. Hatta sıfırdan daha yakın. Kalacağınız yerle havaalanı transferi için görüşebilirsiniz.

2- Sizi ne bekliyor kimler gelmeli : Söğüt’e tatil anlayışı 5 yıldızlı herşey dahil hatta ultra lüx dahil gibi olanlar gelmemelidir hayal kırıklığı yaşarsınız. Burada duyacağınız en fazla müzik dinlendirici klasik müziktir. Aslında kısa ve net buraya dinlenmek , arınmak isteyenler gelebilir . Konsept oda kahvaltı şeklinde. Sabah kahvaltısında klasik kahvaltılıklar var . Beyaz peynir ,kaşar , salatalık, zeytin, domates , reçel çeşitleri , bal, haşlanmış yumurta , kızarmış biber. Özel bir şey yok .  Onun haricinde gün boyu diğer yiyecek ve içecekler ücreti mukabilinde pansiyondan temin edebiliyorsunuz.  Fiyatlar kısmına aşağıda değineceğim. Günün her anı deniz sesini duyuyorsunuz ,dalga sürekli kıyıyı dövüyor ve taşlık olduğu için dalga çekilirken ekstradan bir de taş şıkırtısı duyuyorsunuz. Şu an oturduğum tesisin verandası ile deniz 2 metre mesafede ve müthiş bir yakamoz var. Bir de elektrik kesintisine denk gelirseniz bir daha göremeyeceğiniz bir manzara ile karşılaşırsınız eğer ay ışığı var ise.

Kimler gelmeli kısmına devam edersek ve çeşitlendirirsek herhalde çocuklu aileler merak etmektedir buraya kadar okudularsa. Evet çocuklu aileler var burada ve gayet de mutlular .Sadece plaj taşlık , kum değil. Kum seven de var taşlık seven de var o artık tercih meselesi .  Gelirseniz mutlaka deniz ayakabbası getirmeniz gerek yoksa denize girip cıkarken zorlanabilisiniz. Ben bilemedim getirmedim 🙂 Ben yaşadım o zorluğu siz yaşamayın. Ayrıca deniz cam gibi olduğundan ve deniz altına meraklıysanız gözlük ve şnorkel( galiba böyle yazılıyordu) getirebilirsiniz. Ben şahsen deniz altından hep ürkmüşümdür. Belki de hiç bir deniz ürünü yemememin psikolojik sebebi bu dur bilemiyorum.

Benim kaldığım yerde evcil hayvanlarıyla gelenler de vardı . Her tesis kabul ediyor mu bilmiyorum tabi ama kaldığım yerde var.  O güzel köpeklerin denizde yüzüşleri ,denize atılan topları gidip alıp geri gelmelerini izlemek de ayrı bir keyifoldu.Tesisin köpeği var bir tane de adı T-Bone . Kendileri denizde ahtapot avlıyor gözlerimle gördüm 🙂 Yazıyla ilgili görsellerim var en sonda onları da ekleyeceğim.

Bu arada Mavi Akvaryum’ da kaldım . Şu ana kadar herşey güzel.

3- Fiyatlar : Gelelim fasulyenin faydalarına 🙂 Oda kahvaltı konaklama gecelik 300 tl. Kahvaltı idare eder  ekstra bir yiyecek yok. Standart bir kahvaltı var. Akşam yemekleri yine muhteşem manzara eşliğinde yiyebiliyorsunuz. Deniz ürünleri yemediğim için fiyatlarını bilmiyorum . Tavuk şiş 30 tl , köfte 35 tl . Şişe kola 6 tl , şişe bira 18 tl . Bakılınca yemek yediğiniz yerin çok güzel olması denize sıfır olması ve çok da alternatif olmayışı açısından makul sayılabilir ama bir tık daha aşağı olabilirdi diye düşünüyorum. Ben 2 akşam tavuk şiş ve bir akşam da köfte yedim. Lezzetler eh işte. Karnınız doymakta. Şezlonglarda ekstra bir ücret alınmıyor.

Sabah kahvaltısını sağlam yaparsanız akşama kadar acıkma olmuyor en azından bende öyleydi 🙂 Tabi gün içinde yine  yemek sipariş edebiliyorsunuz. Bu arada aklıma gelmişken çoban salata ( hayli büyük bir kase) 20 tl , mezeler 15 tl olarak fiyatlandırılmış. Çevrede de hemen hemen aynı fiyatlar bulunmakta.  Ancak şunu söyleyebilirim zaten resimlerde de göreceksiniz, kartpostallık resimler çekeceksiniz gerek yemek yerken gerek kahvaltıda gerek otururken her an fotograf çekme isteğiniz mevcut olacak.

4- Genel : Son  olarak toparlamak gerekirse denizin içindeki hamaklardan da bahsedeyim. Denizin içinde üç tane hamak var ikisi yanyana birisi biraz daha yan tarafta. Müthiş bir keyif . İlk defa tecrübe ettim . Hamağa yatıyorsunuz ve dalgalar sizi sallıyor.  Yüzmeye bile gereksinim duymayabilirsiniz hamağın içinde.

Pansiyonun hemen girişinde 400 yıllık olduğu söylenen kocaman bir ağaç var. Gölgesinde ister telefonunuzla oynayın ister biranızı yudumlayıın herşey gidiyor . Günbatımını izlemek her akşam bir ritüel oluyor zaten. Beden ve zihin olarak dinlendiğinizi görecek ve hissedeceksiniz. Tekrardan belirtmek gerekirse buna ihtiyaç duyanlar gelsin pişman olmayacaksınız.

Yazıyla ilgili görseller de aşağıda bulabilirsiniz.

 

2 Yorumlar
  1. Zeynep Pekdemir diyor

    Ayrıntılı bir şekilde tatil yerine değindiğin için yazdıklarından çok keyif aldım. Görseller de huzur verici ahenkte.. 😊

    1. Faruk Kaleli diyor

      Güzel yorumlar teşvik edici oluyor teşekkür ederim 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.