Let’s travel together.
sexvibe

LVİV NEREDE KALINIR? AIRBNB’DEN EV NASIL KİRALANIR? NELERE DİKKAT ETMELİ..

0 772

Maceralı havaalanı pasaport kontrolünden geçtik ve kalacağımız yere gideceğiz.Kalacağımız yeri buraya gelmeden ayarladık. Peki nerede kalacağız veya kalmalıyız? Bu yazımızda da Lviv için konaklama ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım. Bu noktada ufak bir bilgi , havaalanından uber ile Lviv merkeze 100 grivna yani 25 tl ye gidebilirsiniz.

Baktığımızda konaklama için önümüzde 3 seçenek duruyor. Ev, hotel ve hostel. Ben her zaman seyahatlerimde 2-3 kişi civarında olduğumuz için mutlaka airbnb den ev kiralıyorum. Burada da bu yöntemle airbnb üzerinden güzel bir ev kiraladım. 3 kişi olduğumuz için 3 ayrı yatak odalı güzel bir ev ve çok memnun kaldı herkes. Linkini buraya bırakıyorum .

https://www.airbnb.com.tr/rooms/24474104?source_impression_id=p3_1576065068_dCURvXUNhnSumjHY

Biz toplamda 1425 tl ye 4 gece kaldık bu evde. Dediğim gibi 3 ayrı yatak odası yani herkesin kendine ait bir odası oldu herkes rahat rahat konakladı.Evde kalmayı Otelden ayıran en güzel tarafı da bu . En azından kafanızı dinledğiniz bir vakit oluyor. Kişi başına bölünce4 gece için 475 tl gibi bir rakam , bunu da 4 geceye bölersek kişi başı gecelik 118,75 tl gibi bir maliyet çıkıyor . Bu konfor için gayet makul bir ücret. Benim kaldığım tarihte gece -4 lerde hava sıcaklığı varken evin içinde şort atlet durabilecek kadar sıcaktı evimiz.

Ev kiralarken airbnbnin filtrelerini kullanmmanızda yarar var. Buradaki en önemli konular ve benim en dikkat ettiğim kriterleri sıralayacağım.

a) Öncelikle bence en önemli konu evin konumu. Evin şehir merkezinde veya çok yakın olması size seyahatinizde önemli avantaj sağlayacaktır. Şehire uzak bir yerde konaklarsanız ekstra ulaşım maliyeti çıkacaktır. Evet Ukrayna’da Uber ucuz ama ne gerek var ? O yüzden Lviv özelinde konuşursak evinizin Rynok Meydanına yakın bir yerde olmasına dikkat etmelisiniz.Bunu nasıl yapacağız derseniz, evin bulunduğu caddenin ismini ve rynok meydanını google mapsde kalkış ve varış yeri olarak girerseniz aradaki mesafeyi yürüme zamanı olarak dahi görmeniz mümkün.Bizim kaldığımız ev Rynok Meydanına yürüyerek 6 dk uzaklıkta idi. Eğer oralarda bir ev tutarsanız heryere yürüyerek ulaşmanız ve gezmeniz mümkün. Zaten en az 10 mekan Rynok meydanı ve çevresinde bulunmakta.

b) Bana göre ikinci en önemli kriter airbnb de filtreleme yaparken yerin tamamını seçmelisiniz. Eğer bu filtrelemeyi yapmazsanız bir evde paylaşımlı odada bulabilirsiniz kendinizi. Bu tür odalar daha ucuz oluyor ama ben açıkçası pek güvenli bulmuyorum. O yüzden yerin tamamı seçeneğini mutlaka seçin derim.

c)Konumu belirledik , yerin tamamını seçtik ve geliyoruz ev sahibimizi seçmeye 🙂 Evet ev sahibimizi de seçebiliyoruz. Bunun anlamı nedir peki ? Yine airbnb filtrelemesinde bulunan süper ev sahibi seçeneğini işaretlersek , ev konusunda hiç başınızın ağrımayacağını garanti edebilirim. Çünkü airbnb de süper ev sahibi olmak çok kolay değil ve bu ev sahipleri misafirlerini mutlak surette memnun ediyorlar ve ilgileniyorlar. Benim dikkat ettiğim bir husus bu. Riske girmiyorum bu konuda açıkçası.

Ayrrıca ev için ve ev sahibi için yapılan yorumları da okumanızda fayda var. O evde daha önce kalanların ev ve evsahibi ile ilgili yorumları ev seçmemde oldukça etkili oluyor. Ev konusunda son olarak fiyat bilgisi kısmında şunu söyleyebilirim. 3 kişi gidiyorsanız gecelik ortalama 100 tl ile oldukça güzel bir evde konaklayabilirsiniz. Daha büyük daha tarihi binalarda da kalabilirsiniz ama o zaman fiyat yükselmekte. O artık biraz sizin bütçenize ve zevkinize kalmış durumda.Airbnb filtelerinde dilediğiniz gibi filtreleme yapabilirsiniz. Örneğin jakuziyi işaretlersek jakuzili evleri görebiliriz.Yine kaldığım evden biraz bahsetmek gerekirse, ev oldukça sıcaktı, sıcak suyumuz her daim vardı, gayet temiz ve düzenliydi herşey. 3 kişi için havlu takımları, şampuan, sabun banyoda mevcuttu. Buzdolabı calısır vaziyette,envai çeşit bardak, tekila shot bardağına kadar vardı. Wifi bağlantısı da ayrıca mevcuttu. Biz çok memnun kaldık kalacaklara da rahatlıkla tavsiye ederim.

Hotel kısmına gelirsek, araştırdığım kadarıyla kişi başı 200 tl civarlarında burada otelde konaklayabilirsiniz ama ev kiralamak kadar ekonomik olmuyor ve aynı oda içine tıkılıyorsunuz. O yüzden hiç tavsiye etmiyorum. Sadece tek başına gidersem hotel tercih ederim. Onun haricinde 2-3 ve daha kalabalık gruplar için en ideal konaklama ev diyorum.

Hostel kısmı ise hiç bana göre değil hiç kalmadım, güvenli ve hijyenik bulmuyorum kendi adıma. O yüzden bu kısımı kendiniz araştırmanız gerekecek.
Konaklama ile ilgili bilgiler kısaca böyle, yine unuttuğum bir konu veya sormak istediğiniz merak ettiiniz bir konu olursa yorum kısmında yazarsanız cevaplayacağımı söylemek isterim.

Bir sonraki yazımda Lviv de ne yenir ne içilir biraz mekan ve lezzet bilgisi vermeye çalışacağım…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.