Let’s travel together.
sexvibe

Masaüstünü Onedrive’a dahil etmek

1 890

Merhaba , Office 365 hakkında bir yazı yazdım genel olarak. Şimdi artık dallandırma budaklandırma zamanı. Office 365 basit gibi görünse de derin bir dünya. Office 365 ile beraber gelen kullanıcı başına verilen 1 tb lık bulut depolama alanı gerçekten yararlı bir uygulama. Telefonunuzdan tabletinizden notebookunuzdan nerede olursanız olun verilerinize erişmek gerçekten güzel bir konfor. Onedrive kurulumu yaptığınızda onedrive size kişisel klsörünüzün içinde bir onedrive klasörü oluşturuyor ve bu klasörün içine attığınız dosyalar buluta yüklenmiş oluyor. Eğitimini alırken hemen burada bu soru aklıma geldi, peki sadece o klasöre atılanlar mı ? Değiştiremiyor muyuz onedrive ın kapsadığı konumu. Ufak bir düşünmeden sonra hayır cevabını aldım. Kullanıcılar bu klasöre atacaklar ve sadece bu klasördekiler buluta yüklenecek. Tabii koskoca microsoft eğitmenleri var karşımızda tamam dedik ama vardır bir yolu diye de geçirmedim değil içimden 🙂

Evet konuyu fazla uzatmadan masaüstünüzü nasıl onedrive’ a dahil etmenin çok kolay yöntemini anlatacağım. Öncelikle onedrive kurulumunu normal bir şekilde yapıyorsunuz. Kişisel klasörünüzün içindeki onedrive klasöründe masaüstü diye bir klasör açıyorsunuz. Daha sonra da kişisel klasörünüzün içindeki (masaüsünde kullanıcı adınızın yazdığı klasör) masaüstü simgesine sağ tık özellikler dedikten sonra konum sekmesine tıklıyorsunuz. Oradan onedrive’ın içine açtığınız konumu yazıyorsunuz ve hoop masaüstünüz artık onedrive’a dahil oldu. Yani masaüstüne koyduğunuz her dosya ,klasör otomatik olarak buluta yüklenecek. Bu , özellikle alışkanlığını değiştirmeyen , tuttuğu herşeyi masaüstüne koyan kullanıcılar için yapılması gereken bir durum . Nedense kullanıcılara dosyaları onedrive klasörüne atmak çok zor gelmekte.

Tabii güzel bir upload hızınız yok ise masaüstünüze attığınız film ya da gb boyutunda dosyalar upload edilirken internet hızınız hissedilir! ölçüde yavaşlayacaktır upload süresince.

Onedrive ile ilgili daha kapsamlı bir yazı hazırlayacağım coming soon…

1 yorum
  1. UGUR diyor

    Muhtesem bir olay!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.