Let’s travel together.
sexvibe

Outlook 2016- Online Exchange -Sürüm Güncelleştirme

Outlook 2016 için güncelleştirme

1 55

Ramazan ayında uyku düzenlerinin bozulmasıyla insana bazı zorluklar da getiriyor. Özellikle sabahları , gece sahura kadar oturulduğu için genelde, uyanmak zor oluyor. Bir de yiyio yattığımız için ekstra bir ağırlığa sahip oluyoruz..
Şimdi outlook güncelleştirmesi ile ramazanın ne alakası var yanlış yere mi geldik diyebilme ihtimaliniz yüksek olduğundan konuya giriş yapayım 🙂

İşte bu bahsettiğim ramazan sabahlarından birinde telefonum , game of thrones müziği eşliğinde beni aç diye bağırıyor.Ben alarm sanıp kapatıyorum 🙂 sonra sonra artık evet bu bir telefon çağrısı. Bizim gibi bilişim işiyle uğraşanlar bilir, sabah 8-9:30 arası telefonunuz çalıyorsa biliyoruz ki büyük bir sorun var…
Hayırdır iniallah diyip telefonu açtım, evet müşterimde bütün mailler çalışmıyormuş ( aslında outlook ile ilgili sorun) .

Microsoft 365 Online Exchange kullanan müşterilerlimizde bir süredir Outlook 2016 versiyonunda üst bantta aslında bilgilendirici bir mesaj geliyordu.Mesaj şu şekilde :
Outlook’un güncelleştirilmesi gerekiyor.Gerekli güncelleştirmeleri yapmazsanız Outlook çalışmayacak.
Program akıllı uyarıyor seni , ama bu banta tıkladığımızda bizi windows update penceresine yönlendirdikten sonra herhangi bir güncelleme yok diyordu. Hem uyarı veriyor hem güncelleyin diyor hem güncelleme yok!
Tabii bizde yine bir kural vardır, çalışıyorsa elleme.. Ellemedik , ta ki çalışmayana kadar 🙂

Uzak bağlantı yaptığımda pop-up olarak çıkan bir uyarı şu şekilde idi.
Outlook başlatmadan önce güncelleştirmeler gerekiyor.
Geçerli sürüm : 16.0.4266.1001
Gerekli sürüm : 16.0.4600.1000

Aslında sorunun çözümü belli, bir update yapmak gerekiyor outlook’a ama windows güncelleştirmeleri denetle dediğimde güncelleştirme bulmaması problem idi. Otomatik yapmıyorsa o zaman manuel yapmak gerekiyordu bunu mantık olarak. Daha fazla bilgi edinin linkine tıklayarak daha fazla bilgi edinme adına dolaşmaya başladım ingilizce makalede. Evet açılan sayfada bir sürü bilgi vardı ama işimize yarayanı bulmak iyi bir dedektiflik gerektiriyor açıkçası.

Yaklaşık 1 saatlik bir uğraştan sonra gerekli güncelleştirmeyi buldum indirdim kurdum ve outlook sürümü istenen sürüme geldikten sonra çalışmaya başladı. Çok şükür. Daha 2013 outlookun 365 lerden çekilmesini yeni yeni bitirmiştik 🙂 Şimdi bir de bu çıktı. Size linki bırakıyorum. Ofis versiyonunuza göre 32 bit veya 64 bit hangisiyse onu indirip kurun. Yeniden başlatmaya gerek olmuyor bilgisayarı. Kurduktan sonra Online Exchange bağlantıının yapıldığını göreceksiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/7-kas%C4%B1m-2017-g%C3%BCncelle%C5%9Ftirmesi-outlook-2016-kb4011240-a1955c0e-40ca-09fc-b49b-b90d8b122dd7

Veya direk ben indireyim derseniz benim onedrive linkim de şu şekildedir.

https://beyazbulutbilisim-my.sharepoint.com/:u:/p/faruk/EYcFjMUGBKhFtRqmICnlHP4BSnGibXF9MltfI-UMakBF1g?e=FOpwdG

Bir sorunu daha çözmenin hafifliği ile iftarı beklemeye devam edelim o zaman…

1 yorum
  1. UĞUR ŞAHİN diyor

    Merhaba,
    Çok işime yaradı Allah sizden razı olsun. Kaç gündür uğraştığım sorunu sayenizde, 50 bilgisayar için 5 dakikada hallettim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.