Let’s travel together.
sexvibe

Yaz Tatili – Erikli

8 831

Bütün bir sene yoğun tempolu,stresli naz çekmeli iş hayatından sonra heyecanla beklenen yaz tatili biz çalışanlar için can simidi gibi imdada yetişiyor. Hani bir laf vardır ya ne için çalışıyoruz ”yaz tatili” için diye. Gerçekten de öyle, düşen tahammül sınırları , iş verimliliği , isteksizlik çıkılan yaz tatiliyle birlikte boşaltılan zihinle tekrar üst seviyelere çıkıyor. Tabii herkesin tatil anlayışı çok farklı . Kimi ultra lüx herşey dahil + herşey dahilin dahili yerleri seçip bir yere gömülüp otel bölgesinde patlayana kadar yiyip içerek, sabahlara kadar barlarda discolarda eğlenmeyi seçiyor. Kimisi gezinmeyi seviyor. Kimisi sessiz sakin huzurlu denizi güzel olan ufak yerleri tercih ediyor. Bunu genelde tabii benim gibi çocuklu aileler daha çok tercih ediyor. Kimisi için de tatil nerede akşam orda sabah.Kimisi maddi durumu olmadığı için evinde geçiriyor bu da ayrı bi parantez olarak belirtmek lazım. Memlekete köye ziyaretler de yaz tatiline sıkıştırılan aktivitelerden.

Yaz tatili ile ilgili bu yazımda bu sene ikinci defa gittiğim şirin Erikli köyünden bahsedeceğim. Erikli ismini yaklaşık bir 10 yıl önce arkadaş ortamında konuşulmaya başlandı. Belki de o zaman yeni yeni keşfediliyordu oralar bilemiyorum. İstanbula yaklaşık 260 km uzaklıkta ve 3 saat mesafede Edirne Keşan’ a bağlı Saros Körfezine dahil olan denizi ile İstanbul’da yaşayanlar için cazip bir tatil mekanı Erikli . Bu ikinci gelişim demiştim. İlki ise 2013 senesinde idi. Çok beğendiğim için bir sene aradan sonra tatil için yine burayı tercih ettim.

KİMLER GİTMELİ

Anlatacak birkaç durum var Erikli ile ilgili. Öncelikle burayı kimler tercih etmeli . Bir kere aileler için çok ideal bir yer. Özellikle çocukların denizde güzel vakit geçirebilecekleri upuzun harika kumsalı ilk sırada belirtilmeli. Kumsal kilometrelerce uzunluğunda. Kum olduğu için taşların verdiği rahatısızlığı vermiyor. Çocuklar gerek denizde yüzerek gerekse kumsalda kovalarıyla kamyonlarıyla kumdan kaleler yaparak güzel vakit geçiriyorlar. Sık sık geçen simitçiler mısırcılar ve dondurmacılar ile gerekli gıda! takviyeleri de yapılıyor. Kısaca aileler için ve haftasonları yakın bir yerde harika bir denize girmek için ideal bir seçenek . Denizin boyunuzu geçmesi için bayağı ilerlemeniz lazım . Yüzme bilmeyenler için de ideal bir yer olarak söylenebilir.

NEDEN ERİKLİ

Denizinden konu açılmışken oradan devam edeyim, daha sonra konaklama ve Erikli’ de neler yapılır nasıl vakit geçirilir onlara değineceğim. Saros körfezine daha önce gidenler mutlaka bilir ben de değinmek istiyorum. Saros körfezi kendi kendini temizleme özelliği olan dünyada 3 yerden bir tanesi. Evet bu körfez tam bir dev akvaryum gibi. Kendi kendini temizliyor ve deniz tek kelime ile mükemmel .Sadece kenarda çok çoluk çocuk ve yüzme bilmeyen insan olduğu için kıyıda bir nebze dipten ot çıkışı olabiliyor. Biraz yüzme biliyorsanız az açıkta balıklarla beraber yüzme şansına sahipsiniz. Yine biraz açıldığınızda ayağınızın altından geçen soğuk su akıntısı içinizi ürpertiyor resmen. Yani deniz 10 üzerinden 1o tam puan alır. Sahilde deniz bisikleti kiralayıp daha açıklarda da denize girme keyfine erişebilirsiniz. Açıklar daha soğuk deniz suyu sevenler için harika. Gerçekten serinliyorsunuz. ve cam gibi bir deniz.

KONAKLAMA

Erikli’ de konaklama ağırlıklı olarak yazlık tarzında, ve kiralık ev üzerinden yürüyor. Adamakıllı bir tek otel var .İşçimen otel .2013 de orada kalmıştım . Onun dışında pehlivan otel ve dost otel diye iki otel daha. Ama nasıldırlar bilemiyorum. İşçimen otel güzeldi fakat fiyat olarak açıkçası biraz fiyat yüksek geldi bana. Çift kişilik oda 280 lira , yenilenmiş odalar ise 320 tl idi sorduğumda. Bunun içinde sadece pek tatmin edici olmayan bir sabah kahvaltısı dahil.İşçimen otel ile ilgili birkaç sözüm daha olacak. Evet otel Erikli nin 3 otelinin arasında en iyisi fakat 5 yıldızlı otel fiyat politikası uyguluyor. Bu sene ev kiraladığım için konaklamak için şezlong ihtiyacımızı nasıl karşılarız diye düşünürken İşçimen otelin şezlongları aklıma geldi. Olsun olsun 20 lira olsun diye düşünürken iki şezlong bir şemsiye için 50 lira istediler!!! İki aile bir ev tutsanız 150 liradan ki biz öyle tuttuk , 75 lira benim günlük konaklamam. Neredeyse konaklama kadar benden şezlong ücreti istediler. Pazarlık yapma imkanı bile vermeden döndüm.Alın şezlonglarınızı şezlonglanın ne diyeyim.Üstüne bir de görevlinin pişkin pişkin otelden oda tutsaydınız tavsiyesi ile karşılaştık. Sağol be! benim hiç kafam çalışmıyor abicim eyvallah. Bir dahakine kesin İşçimen Otel’de yerim hazır !Sonra bir pansiyonun ya da başka bir otelin şezlonglarını gördüm onlar da haftasonu 30 hafta içi 25 tl dediler . Tatile başladığım gün de cumartesi olduğu için 30 liradan aşağı inmediler. Gittik arkadaşla migrosa şemsiye aldık bir alana bir bedava idi 20 liraya şemsiye 10 ar liraya da hasır aldık attık kumlara ohh gel keyfim gel. Şezlonglarınız sizin olsun biz kumlarda mesutuz. Böylelikle şemsiye kuma nasıl kurulur, rüzgarda uçmaması için alttan nasıl desteklenir onu da bu vesile ile öğrenmiş oldum 🙂 Sonlara doğru baya usta olmuştum söylemeden geçemeyeceğim. Sadece bir kere rüzgar uçurdu şemsiyemi.
Evet Eriklide ev kiralarına gelelim. Araştırmalarıma göre ortalama ev fiyatları günlük 200-250 arası değişiyor. Fiyatlar gerçekten biraz yüksek ama bunda İstanbul’a yakınlık en büyük etken. Haftasonu cuma akşamından gelinip Pazartesi sabaha kadar bile kısa güzel bir tatil yapılabilir. Benim kaldığım ev ise 150 liraya tuttum . Konumu da denize 50 metre idi. Ev de çok güzeldi. En az 6 en çok 8 kişi kalınabilecek kapasitede. Biz iki aile 3 çocuk ile rahatça konakladık. Denize yakınlığı büyük bir avantaj oldu. Biraz erkenden yerinizi ayrırısanız ki biz 20 gün önceden ayırtmıştık 200 tl den aşağı bulma şansınız var. Denize uzak yerlerde 100 liraya da bulunabiliyormuş orada duyduğuma göre. Ama benim tercihim her zaman denize yürüme mesafesinde olmalı. Evin balkonunda bir de güzel bir salıncak mevcuttu. Denizden sonraki en büyük keyfim orada sallanıp müzik dinlemek oldu. Gece orda uyumak isterdim ama aşırı horlama potansiyelim olduğundan kendim keyif yaparken komşuların gecesini kabusa çevirmek istemedim 🙂

ERİKLİ’ DE NELER YAPILIR

Açıkça söyleme gerekirse muhteşem bir denizi olmasına rağmen insan 4. günden sonra sıkılmaya başlıyor burada. 5. gün artık bi sıkıntı gelmişti. Denize sabahtan değil de öğleden sonra akşama doğru gittim. Dışarda pek bir aksiyon yok Eriklide. Dediğim gibi sessiz sakin yazlıkçı bir mekan. Akşamları en güzel aksiyon çarşıda bir tur attıktan sonra eve gelip balkonda güzel demlenmiş çayı yudumlamak, ya da soğuk bir kavun .Veya tercih ediyorsanız soğuk bira. Özellikle o salıncakta sallanırken hafif hafif ,birası da çayı da herşey süper oluyor .
Çarşıda dolu dolu incik boncuk hediyelik eşya bilimum abur cuburcular mevcut. Daha çok bayanlara hitap ediyor. Benim pek alabileceğim bir şeye rastlamadım . Bu sene büyük umutlarla büyük heveslerle yemek için sabırsızlandığım lokmacı ise bu sene açmamış. Hevesim kursağımda kaldı . Oysaki 2 sene önceki gelişimde en büyük zevklerimden birisi de akşam sıcak yeni pişmiş lokmayı çayla beraber yemekti. Bu sene yokmuş kısmet olmadı .
Bir yenilik ie çocuklar için çok güzel bir park yapılmış. Güzel bir ışıklandırma yapıldığı için geç saatlere kadar çocuklar burada enerjilerini atabiliyorlar. Bu büyük bir eksiklikti , giderilmiş olmasına sevindim.
Onun dışında derme çatma bir lunapark var. Ben pek sevmem ama sevenler için mevcut. Bisiklet kiralayıp etrafta turlayabilirsiniz. Değişik değişik bisikletler var. 4 kişilk 6 kişilk filan. 3 tekerlekli bisiklet süremedim. Meğersem 2 tekerlekli bisiklet sürebilem 3 tekerlekli süremiyormuş ya da çok zorlana zorlana. İlginç ama öyle . Şaşırmayın gidin deneyin 🙂 Ben diyim de sonra siz de benim gibi karizmayı çizdirmeyin 🙂
Onun dışında pek başka yapacak pek bir şey yok. Dediğim gibi 4-5 günden sonra sıkılmaya başlayabilirsiniz. 5 gün ideal derim ben .

ÇEVREDE NELER VAR

Erikli’ye giderken Şirinşah Restaurant da kahvaltı yaptık. Erikliye 15-20 dk uzaklıkta . Adı üstünde şirin bir yer. Serpme kahvaltı 20 lira. Çocuklar için bir park var. Geniş bir arazisi mevcut. İlgi alaka çok güzel.
Dönüşte ise bir arkadaşın tavsiyesi ile varlığından haberdar olduğum Gökçetepe Tabiat Parkı’na uğradım.
Gerçekten harika bir yer. Orman , koy , çadır ,mangal doğa oksijen herşey var. Deniz kum değil ama onu belirtmek isterim. Deniz ayakkabısı getirmek gerekir yoksa taşlar ayağı rahatsız edebilir. Yine deniz bisikleti kiralamak için yer var. Kiralayıp yine açıklarda denize girmek en güzeli. Burası da hafta sonu 2 gece çadır tatili için mükemmel bir yer. Daha önce hiç böyle bir çadır deneyimi yaşamadım ama en kısa zamanda deneyimleyeceğim.
Erikli’den 30-4 dk sürüyor araç ile. Yolları biraz bozuk ama idare eder. Araç girişi 20 lira sadece. İçerde şemsiye ve şezlonglardan faydalanıyorsunuz. Çadır kiralama ücretlerini sordum ama aklımda kalmadı. daha fazla bilgi için
www.gokcetepetabiatparki.com adresine bakabilirsiniz. Ama mutlaka gidip görmeniz gereken bir yer. Benden söylemesi.

8 Yorumlar
 1. Kenan aktaş diyor

  Şirinşah restauranta bende kahvaltı yaptım. Adı gibi Şirin olan etrafı ağaçlarla cevirli yediğim serpme kahvaltının tadı hala damağımda… şirinşah köy kahvaltısı erikliye giderken çelik köyünü hemen geçer geçmez büyükçe bir bahçesi süt ürünlerde yapan firmanın yağ ve kaymağını tadına doyum olmuyor yağ ve kaymağı sordum kendi üretimleri olduğunu tamamıyla organik dediler ki organik olduğu tadından beli hizmet mükemmel erikliye giderken uğraması gereken yer derim

 2. Gülhan-tunay diyor

  Merhabalar biz gitmeyi düşünüyoruz ama kalacak yer nasıl bulabiliriz hangisi daha ii belli olmuo internetten hamile olduğum içinde denize yakın olmalı 😔kaldığınız yerin iletişim bilgileri hala duruyorsa mail atabilirmisiniz?

  1. Faruk Kaleli diyor

   Merhaba , ne zaman gitmeyi düşünüyorsunuz ? Yakın zamanda gidecekseniz kalacak yer bulma konusu epey sıkıntılı olmakta. Airbnb sitesi veya programından ve sahibinden sitesinden günlük kiralık evlere bakabilirsiniz.
   Otel olarak ise denize sıfır olan tek yer işçimen otel. Başka bir seçeneğiniz otel olarak yok. 1-2 tane daha var ama onlar denize yakın değil.
   Kiralık evlerden de denize yakın bulmanız oldukça zor ama şansınızı deneyin tabi. Fiyatlar yüksektir bilginiz olsun. Bu sene sanırım 300 tl vardır günlük ev fiyatları. Şimdiden iyi tatiller dilerim.

   1. Gülhan diyor

    Çok teşekkür ederim ☺️

 3. Deniz diyor

  Merhabalar …Eylül basında çocuklarla gitmeyi düşünüyoruz..Deniz soğuk olur mu bilginiz var midir

  1. Faruk Kaleli diyor

   Merhaba, Erikli genelde rüzgarlı bir yerdir ve su genelde ortalamadan biraz daha soğuktur ama çok çok temizdir. Eylül başı daha serin olma ihtimali yüksek olur. Ben olsam Eylül ayında tercih etmezdim Erikli’yi. Tabi ki karar sizin . Bilginize

 4. Cihan diyor

  Erikli bin sadece denizi güzel oda soğuk olmasından dolayı uzun süre duyulmuyor çadırını alan gitmiş her yer çadır kaldırımlar bile fiyatlar pahalı sırf denizi temiz diye gidilecek bir yer değil

  1. Faruk Kaleli diyor

   Maalesef İStanbul’a yakın olmasının dezavantajları bunlar . Çadır kısmını ben daha önce hiç görmemiştim ama demekki çadır furyası da başlamış. Kiralık evler ve otel fiyatları çok yüksek olunca herkes kendi çözümünü üretiyor bir şekilde ama doğru ama yanlış. Evet su serin , kızhın kumlardan serin sulara atlama işi tam geçerli burda 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.