Let’s travel together.
sexvibe

5 Ghz Wifi

0 333

Şimdi size oturup wireless nedir ne değildir onu anlatmayacağım tabii ki. Artık wireless ın ne demek olduğunu 4 yaşındaki çocuklar bile biliyor. Misafirliğe gidildiğinde hal hatırdan önce wireless şifresi soruluyor : ) Prizin yanındaki koltuklar rezerve ediliyor filan, cafe ve restaurantlarda wifi yayını yapan yerler tercih ediliyor. Kısa bir wireless tanıtımından sonra asıl konumuza geçebiliriz sanırım .Bu arada wireless yerine şu andan itibaren kablosuz terimini kullanacağım .

Kablosuz teknolojisi gerçekten çoğu zaman büyük bir kolaylık sağlamakta. Ancak ortada fiziki bi bağlantı olmadığı için de kablolu bağlantıdan daha çok sorunlara yol açtığı da bir gerçek. Bu yazımda karşılaştığımız bir kablosuz sorunu ana konumuz olacak , yanına da meze babında bazı bilgiler ve serpiştirmeler olacak. Evet fiziksel bir bağlantı olmamasının yanı sıra günümüzde artık bir çok kablosuz cihaz ve bu kablosuz cihazların kullandığı frekanslar da aynı olduğundan (2.4 ghz) aslında gözle görülmeyen bayağı bir kablosuz kirliliği mevcut. Bir nevi 2.4 ghz frekansı İstanbul trafiğine benzetebiliriz. Dolaysıyla da 5 ghz frekansını ise yeni yapılmış gıcır gıcır asfaltı olan trafiği olmayan bir otoban gibi düşünebiliriz. Daha güzel anlatılamazdı sanırım : )
Mecidiyeköy gibi yoğun bir iş merkezi nde sanırım epeyce bi kablosuz trafiği vardır. Müşterimiz de mecidiyeköyde olup herşey firma sahibinin bir macbook satın alıp macos işletim sistemi kullanması ile başladı. Diğer Windows kullanan cihazların sorunsuz bir şekilde bağlandığı ağa firma sahibinin macbook bilgisayarı kopmalar, bağlanmamalar yaşıyordu. Düzenli olarak çeşitli şeyler deneniyor, modemler değişiyor , Access pointler değişiyor , switch değişiyor ama değişmeyen tek şey macbookun kablosuz ağ sorunu. Firewall da fayda etmedi. Bütün youtube ve benzeri siteler engellenmesine rağmen bu da bir çözüm olmadı. Tabi bu süreç bir 6 ay kadar sürdü. Çünkü ara ara kısa düzelmeler yaşanıyor ama stabil bir bağlantı sağlanmıyordu. Bu arada yediğimiz lafların haddi hesabı yok tabii  En beğendiğim de millet uzaya çıkıyor ben internete bağlanamıyorum lafıydı  Etkileyen bir şey var ama onu bir türlü bulamıyorduk. Müşterimiz de yıllarca bizimle çalışmış artık bağlar içiçe başka bir yere de gitmek istemiyor.

En sonunda 5 ghz Access pointleri keşfettim. Son şansımız bu idi . 500 dolar gibi yüksek bir rakamı vardı. Alınacaktı test edilecektieğer olursa ondan sonra fatura edilecekti müşteriye. Son şansımızdı diyorum çünkü hem bir Access point için kendi firmamı yüklü bir miktar demo cihaz alımı için külfete sokuyorum hem de artık üretebileceğim bir çözüm kalmamıştı. Unify nin 5 ghz lik Access pointini aldım , taktık sisteme ve bingo. Tertemiz bir bağlantı ,stabil bir bağlantı . Son atımlık barutum kalmıştı ve onda da sonuca ulaşmıştık. İşte bu işin en güzel duygusu burada. Haftalarca olmayan bir sorunu çözdüğünüzdeki o haz bambaşka bir şey : )

Daha sonra birkaç yerde de 5ghz Access point projemiz oldu farklı firmalarda. Biliyorsun çünkü artık. Bilmediğiniz bir şeyi satamazsınız pazarlayamazsınız. Bu bize aynı zamanda yeni bir Pazar kapısı açtı.Hem müşterinin sorunu çözüldü mutlu , biz sorunu çözdük yeni bir ürün kattık konseptimize biz mutlu , herkes mutlu.

5 ghz kablosuz bağlantıyı destekleyen cihazları internetten bulabilirsiniz. Telefonlarda ise iphone 5 serisinden itibaren 5 ghz kablosuz bağlantıyı destekliyor. 2,4 ghz bağlantıya göre çok daha hızlı veri alış verişi yapabiliyorunuz . Kısaca kablolu hızında kablosuz bağlantının keyfini çıkarıyorsunuz. Notebooklarda ise sanırım 2014 sonlarından sonra üretilen notebooklar 5 ghz desteğine sahip. Ama yine yoksa da ekstra usb aparatlar ile gerek masaüstü gerek ise notebooklarınızı 5ghz kablosuz yayınını görecek şekilde yapılandırabilirsiniz.
Şefim bakar mısın wifi şifresi nedir 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.