Let’s travel together.
sexvibe

Office Etkinleştirme Sorunu

0 2.567

ofis

Bilişim dünyasının içindeyseniz zaman zaman olmadık sorunlar, mantıksız çözümlere her zaman rastlamak mümkündür. Bazen bütün olasılıkları denersiniz ama çözüm saçma bi yerden çıkar. Bunu karşı tarafa da anlatmakta zorlanırsınız. Örneğin ,”windows sorun gidermeye çalışırken bir sorun ile karşılaştı” gibi ibarelere sıklıkla rastlamak mümkün. Tabi bu arada sizin de sinirlerinizin çeliğe yakın olması gerekmekte ki sakin düşünüp yeni çözümler üretebilmelisiniz.

Biz bilgisayarcılar sanılanın aksine herşeyi bilmeyiz. Eldeki verilerimizi sorunu çözmek için harmanlar , süzgeçten geçirir ve yorumlarız. Tecrübelerle birleşince de çözüm gelir. Gelmediği zaman da bilgiye kısa yoldan ulaşabiliyoruz. Tabi bunlar için de gerekli altyapı , tecrübe oluşana kadar epey zaman geçmekte. Kimse kimseye al bu tecrübe al bu bilgi koy beynine demiyor . Bu paralelde bilgisayarla ilgili olan başka branşları hiç bilmeyiz . Bilsek de tam değildir. Bir sistemci grafik tasarım yapamaz. Bir grafiker de networkdaki hayati bir sorunu bulamaz. Bir webmaster çok güzel web sitesi yapabilir ama usb belleğindeki virüsü farkedemeyebilir. Bütün sisteme virüs bulaştırabilir. Ama sanılanın aksine bir çok insan bizim bunların hepsini yapabildiğimizi sanmakta. O da bilgisayar o da bilgisayarla yapılan bir iş işte ne olacak ki ? Bilişime verilen bu değersizliğin nedenini ben çözemedim. Çözebilen varsa bana da anlatsın lütfen. Bu kadar basit yani Adam java öğrenmiş program yazıyor , komşusu geliyor adama ya bu bizim kablosuz şifresini unuttuk nasıl buluruz dese , adam bilmeyebilir branşı değil çünkü . Ya sen bilgisayarcı değil misin diye bir tepkiye maruz kalma ihtimali yüksektir.
Bu tür konu olduğunda hep şu örneği veririm. Doktora gittiğinde hastalığına göre o bölümden randevu alıyorsunuz değil mi ? Boğazınız ağrıdığı zaman neden bir jinekologdan randevu almıyorsunuz ya da ürologdan ? Bir gün bu örneği verdiğim şahıs bana asistan doktorlar herşeye bakıyorlar dedi 🙂 çürütecek ya beni . Ben de dedim tamam bir gün kalp ameliyatı ya da beyin ameliyatı olman gerekirse asistan doktora olursun !!! Error!!

Konu neydi nereye geldi . Bizim sektörün sorunları anlat anlat bitmez. Her biri ayrı bi yazı konusu.
Neyse yine günlerden bir gün harikalar harikası Microsoft Office 2010 ürününü etkinleştirmeye çalışırken gayet şahsıma münhasır şekilde orjinal office keyimi girdim etkinleştir dedikten sonra Excel’ i kapatıp açtım ama o da ne? Ürün etkinleşmemiş ki. Aynı durduğu gibi duruyor. Herhalde yanlış bir harf/sayı yazdım diyerek tekrardan keyi girdim. Ama aynı. Başka bişey var . Biliyorum biliyorum saat ve tarihe hemen baktım 🙂 Ondan değil 🙂
Microsoft umuzun sitesinde aşağıdaki kodu buldum. Denedim ve oldu. Yaptım oldu mu desem daha havalı duruyor.
Siz de office etkinleştirme işleminde sorun yaşarsanız aşağıdaki kod kesinlikle işinizi görecektir.

İşlemler şu şekilde olacak aman atlamadan yapın;

Komut satırını YÖNETİCİ OLARAK çalıştırın.
32 bit için C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14
64 bit için C:\Program Files\Microsoft Office\Office14

konumuna gidip ,

cscript ospp.vbs /act

komutunu çalıştırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.