Let’s travel together.
sexvibe

Bosna Hersek Araç Kiralama

0 584

Şahsi fikrim Bosna Hersek’ e geldiğinizde mutlaka bir araba kiralamanız ve ülkeyi gezmeye çalışmanız.Çünkü buraya kadar gelmişken Mostar’a da gelmek lazım. Gidilmesi gereken ve gittiğim yerleri birazdan yazacağım. Biz havaalanında araba kiralamayı tercih ettik . O yüzden otobüs , tren , toplu taşıma gibi konularda bilgi veremeyeceğim.

Arabamız seat ibiza benzinli 1.0 motor şirin bir arabaydı, Europcar şirketinden 4 gün için 1045 tl ye kiraladık. 3500 tl karttan depozit bloke ediyorlar. Bir de aracınızı alırken mutlaka tam sigorta yaptırın, böylelikle çalınmaya karşı ve ufak tefek cam, lastik vs herşeyi kapsayan bir sigortanız olmuş oluyor. Tabii gitmeden önce bunlar hep araştırıldı çeşitli kaynaklardan , benim amacım bir kişi veya grup Bosna’ya gittiğinde gerekli olan tüm bilgileri bu yazıda bulabilsin.Yurtdışından ilk araba kiralamamızda olumsuz bir durumla karşılaşmadık.

Bundan sonra da Europcar dan devam ederim. Arabayı dolu depo alıp dolu depo teslim ediyorsunuz. Sonra da arabanıza atlayıp radyoda bosna şarkıları eşliğinde yolculuğunuza başlıyorsunuz. Bu arada aklıma gelmişken eğer oradan Sırbistan veya Karadağ herneyse başka bir ülkeye kiraladığınız arabayla geçiş yapacaksanız onu da belirtmeniz lazım onun için de ayrıca bir belge almanız gerekiyor. Gerçi orda soruyor size başka ülkeye gidecekmisiniz diye biz geçmeyeceğimiz için almadık o belgeyi .

Bir başka konu da mutlaka yeni ehliyetinizin olması gerekiyor yurtdışında araba kullanabilmeniz için. Eski ehliyetlern yurtdışında bir hükmü bulunmuyor. İki kişi kullanacaksa arabayı , ufak bir ücret karşılığında onu da kiralama esnasında belirtiyorsunuz. Haricinde aracı kiralayan kişi dışında yasal olarak aracı kullanamıyor.

Ulaşım konusunda ise, bir kere trafik kurallarına genel Avrupa ülkeleri gibi inanılmaz uyuyorlar. Özellikle en başta kavşaklarda araçlar benim için durduğunda biraz garipsiyorsunuz.Sanki herkes size bakıyormuş yabancı olduğunuzu anlamışlar hissine kapılabilirsiniz 🙂 Kemerinizi mutlak takılı olsun direkt cezayı kesiyorlar, farlarınızın gece gündüz açık olması gerekiyor. Şehirler arası yolculuğumda ise kısa bir süre otoban kullandım . Otobanda otomatik geçişin yanında parayla da geçiş yapabiliyorsunuz bizde eskiden olduğu gibi mesafeye göre para ödeyebiliyoruz nakit gişesinde. Onun haricinde yollar genelde gidiş gelişli.

Dağlık ve ormanlık bir arazi olduğu için pek sollama da yapamıyorsunuz zaten bir süre gittikten sonra kimsenin kimseyi sollama gibi bir derdi olmadığını da farkediyorsunuz ve ortama uyuyorsunuz iyi de yapıyorsunuz riske girmeye gerek yok özellikle başka bir ülkede 🙂 60-70 km hızla tın tın tın gideceğiniz yere gidiyorsunuz ve kurallara göre trafiğin ne kadar keyifli olduğu hissi bedeninizi sarıyor ve nasıl bir kaosta yaşadığınızın farkına varıyorsunuz bir kez daha 🙂

Trafikte çok zorlanmadım ben kendi adıma, Başçarşı’da arabanızı ara sokaklara park edebilirsiniz ama ücretli otoparklar da mevcut. Biz bir kere ücretli otoparka koyduk diğer zamanlar ara sokaklara çektik. Sanırım araba ve ulaşımla ilgili herşeyi söyledim aklıma gelen başka ayrıntı olursa yazıya ekleme yaparım. O zaman son olarak benzin fiyatlarını da verip bir sonraki konumuza geçelim. Benzin ve dizel fiyatları aynı. 2,34 km (bosna markı). Bu da TL karşılığı olarak 9,36 tl ye denk gelmekte.1 Bosna Markı 4 TL ye denk gelmekte. Paramız bayağı değersiz açıkçası.

Peki aracı kiraladık da bu araçla nerelere gittim , linke tıklayın hadi bekliyorum.

Bosna Hersek’te nerelere gidilmeli…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.