Let’s travel together.
sexvibe

Korkma İnsancık Korkma…

0 525

 

Sakın beni unutma Canimu... Bu cümleyi uzun bir süre unutamayacağınıza bahse girerim…

Mi fovase anrdopos, mi fovase ( korkma insancık korkma).

Bu yazımda hem anlatımıyla hem de konusuyla sıradışı olarak nitelendirebileceğim bu kitaptan bahsedeceğim.Yakın zamanda okuyup bir çırpıda bitirilenler kategorisine aldığım kitaplardan Turgut Özakman’ ın ilk kitabı. Okuyucuyu saran her kitap gibi bu kitap da okuyucuyu adeta hikayeyi kendi yaşıyormuş hissiyatına erdiriyor .

mi fovase anrdopos, mi fovase cümlesinden de anlayacağımız üzere kitapta birçok rumca kelime ve cümle geçmekte ancak endişeye mahal yok. Kitabın en arka bir kaç sayfasında mini bir sözlük koyulmuş ve her kelimeyi her cümleyi büyük bir zevkle ve keyifle bakıp öğreniyorsunuz ve kitabı bitirdiğinizde minik bir rum kelime hazneniz oluyor. Yarı türkçe yarı rumca kelimeler özellikle insanın kanına kaynıyor . Canimu ,cicimu , çapkini . Kitap sınırları fazlasıyla zorlamakta ancak sınırları koyan da bizler değil miyiz ?

Peki bu rumca kelimeler neden var . Hikayenin kahramanlarından biri genç yaşında dul kalmış rum gelin Tiya Eleni. Diğerini kitabı okuyunca siz kendiniz tanırsınız artık. Bu iki kişi arasında inceden inceden yavaş yavaş yedirilen muhteşem bir hikaye var. Kitabın son düzlüğünü oldukça sessiz bir ortamda ve eski musikiler (rum da olabilir) eşliğinde okumanız tamamen kitabın içine girmenizi sağlıyor ( bunu ben keşfettim valla ) .Kitabın diğer ilgi çekici bir özelliği de minik kahramınımızın ismini bize hiç söylememesi. Ne şanslı mı desek buna şanssız mı o sizin yorumunuza kalmış ama eminim siz de önce hayalinizde Tiya Eleni ‘ yi canlandıracak daha sonra hayatınızda arayacak ve sorgularınızı tetikleyecek duygularınız harekete geçecek .

Okuduktan sonra bir aşk bu kadar mı güzel anlatılır, bu kadar mı destansı olur diyecek ama sonunda gözlerinize hakim olamayacaksınız . Tam bir şaheser ve yakın çevreme de bu kitabı alıp okumalarını mutlaka söylüyorum . Tiya Eleni ve  Canimu uzun süre hayatınızın bir parçası olacak bir süre canım yerine canimu lafını kullanacaksınız.

Bu kadar yeterli sadece alın ve okuyun . ! Kitaptan bir kaç alıntı ile sizi kitapevine yolluyorum…

 

”Ne kadar az Eleni var bu dünyada. Ve ne kadar çok ayip, ne kadar fazla yasak var. Oysa herkesin bir Tiya Eleni’si olmali. O zaman belki cennet olur bu dünya.”

 

”Erkek sözü mü ?”
Gülümsedi.
”Hayır.Sevginin değerini bilen kadın sözü.Bence bin kere daha sağlamdı..”

 

“Hani böyle bakmayacaktın artık?”
“Ne yapayım..” dedim, “Sensiz günler için hayal biriktiriyorum.”

 

“Korkma insancık.” dedi, “Korkma! Göreceksin, her şey yeniden güzelleşecek!”

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.