Let’s travel together.
sexvibe

SERVER’A ERİŞEMEME SORUNSALI

0 302

         Merhabalar ,

Yaptığım işim gereği zaman zaman başımıza ilginç olaylar sıkıntılı süreçler gelmekte. Ara ara bunlardan bahsetmeden de duramayacağım. Bu ilginç durumlar bazen bizden bazen bilgisayar kullanıcısından bazen de kullanılan yazılım veya donanımdan kaynaklanabiliyor. Çözümsüz saatler gerilen sinirler dumanlanan beyin birleşkesinden doğan Fatal Error durumları .

Server yani türkçe adıyla ana bilgisayara erişememenin bir sürü sebebi olabilir . Ben burada çok ufak bir ayrıntıdan bahsedeceğim. Bundan bir kaç yıl önce yanılmıyorsam 2012 yılında müşterimiz bir terminalinin servera girmedğini ve girmek istediğinde kullanıcı adı ve şifre sorduğunu bildirdi. Sorunu dinledikten sonra hemen beyinde olası çözümleri sıraladıktan ve çok basit bir şekilde halledeceğimden emin olarak müşterinin yolunu tuttum.
Kolaydan zora doğru olabilecek bütün varyasyonlar denendikten sonra ana bilgisayarın fendi beni yendi durumuna düştüm. Her yol tekrar tekrar deniyor , çözüme ulaşamadıkça geriliyor , bu kadar basit bir şeyi çözemediğim için sinirleniyor sinirlendikçe beynim duruyordu.
Sadece o bilgisayar ana bilgisayara erişim sağlayamıyordu. Ama iş artık inada binmişti.
Nasıl olur da yıllardır bu kadar çözüm üretip böyle basit bir yerde tıkanıyordum .

Artık iyice yorulmuş bir zihin son anda bir ayrıntı farketti . Bilgisayarın tarihi yanlıştı. Hiçbirşey yapamadık bari tarihi düzeltelim dedim ve bingo 🙂 5 Saattir aradığım çözüm buymuş meğerse. Beni bunalımlara sokan sinirden deliye döndüren ve ana bilgisayara giremememisinin sebebi tamamemen bilgisayarın tarihinin yanlış olması. Garip bir haz duygusu ile beraber içimden yükselen gerginlik 5 saattir uğraştığım şey bu muydu dedirtmedi. Evet güzel bir tecrübe olmuştu benim için 5 saate mal olan.
Akabinde şöyle bir senaryo yazayım ; müşteri arar servera giremiyorum der, oturursun bilgisayarın başına tarihi düzeltirsin sorunu çözersin servis formunu ve servis ücretini yazarsın . Aldığımız tepki şu olur. Neee 1 dk bile sürmedi bu kadar para olur mu ? Ne yaptın ki ? aslında bu başlı başına ayrı bir yazı konusu ona daha sonra ayrıca değineceğim en kısa zamanda. O anda onu diyen kişiyi o bilgisayarın içine harddisk niyetine takıp servera gönderesi geliyor insanın . Lütfen emeğe saygı diyip senaryoyu burada sonlandırayım. Senaryonun sonunu herkes dilediği gibi sonlandırabilir 🙂 Orasını sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Bu durumun uzantısı olarak bir gün çalışma arkadaşlarımdan biri beni arar ve ;
-abi zor durumdayım bir problem var çözemiyorum kaç saattir bir yardım eder misin?
– Tamam nedir sorun ?
– Servera giremiyorum !!
– Kullanıcı adı ve şifre mi istiyor..?
– Evet abi. Şunları şunları denedim ama ne yaptıysam olmadı .
– Hmmmm.. Bilgisayarın tarihine bak bakayım . Doğru mu ?
– Değil abi ne ama ne alakası var ?
– Sen tarihi düzelt bir dene..
– !!!!!!****??? abiii olduuu !!! Abi süpersin sen ..
– Hadi kolay gelsin

Bu arada fatura kesmek için veya başka bir işlem yapmak için bilgisayarın tarihini değiştirip sonra düzeltmeyen sevgili müşterilerimi de unutmadım tabi…

Sağlıcakla kalın .
Faruk Kaleli
06.06.2015

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

look at this website www.kirmiziyilan.com blowjob contest leads to cucumber insertions.